Sağlık Bilimleri Enstitüsü


 Müdürün MesajıDeğerli Sağlık Bilimleri Enstitüsü Öğrencilerimiz ve Aday Öğrencilerimiz;

 Avrupa Birliği Ülkeleri Sporu fenomenal bir sosyal aktivite içeresinde, insan ilişkileri düzenini,  dengesiz kültür taarruzunu, etnik, dini ve siyasi farklılık dengeyi sağlayabilmek için tek araç olarak görmektedirler. Bu nedenle sporun geliştirmesine gereğinden fazla önem vermektedirler.  Şu anda Avrupa Komitesinde var olan Spor Enformasyon Bürosunda “Sport info Europe”  toplam 24 müdürlükten 20 müdürlük spor konularını ele almıştır.

Ülkemizde Sporun insan sağlığına,  işgücü verimliliğine ve insanların sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine büyük katkıda bulunduğu bir gerçektir. Aynı zamanda çocuk ve gençler arasında günden güne yaygınlaşan ve boyutu artan sigara, alkol ve uyuşturucu kullanma eğilimine karşı koyabilecek en önemli unsurlardan biri olduğunu herkes tarafından bilinmektedir.

Ülkemizi 2023 yıllarına başarılı bir şekilde taşıyacak genç neslimize spor alanında bilimsel ve uzun vadeli projelerin sunulmasını bir borç bilerek, günümüzde yeni açılımlar sürecinde her defadan daha fazla bu gün sporun gelişimine önem vermeliyiz. Bu vizyonumuz çerçevesinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitümüzde yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim gücümüze katkı sağlayacak tüm öğrencilerimize eğitim ve mesleki hayatlarında başarılar dilerim.
 
Prof. Dr. Fehim Coşan